By bardziej wielbić Boga
By bardziej wielbić Boga
Data: 2016-05-17

Wspólnota ZACHEUSZ z Cieszyna pragnie otworzyć dom ewangelizacyjny. Po dłuższym rozeznaniu członkowie Wspólnoty zdecydowali, że odpowiednim miejscem na dom ewangelizacyjny byłby dawny budynek, stojący obok klasztoru w Cieszynie, w którym kiedyś znajdowała się siedziba PZU. Zdaniem założycieli byłoby to idealne miejsce, by realizować następujące cele:

- kursy i rekolekcje

- sesje formacyjne dla Wspólnoty

- miejsce bezustannego uwielbienia

- biuro Stowarzyszenia i wydawnictwa Zacheusz 

- miejsce do przechowywania materiałów na kursy i spotkania

- terapie indywidualne i grupowe

- miejsce „swobodnego” spotkania

- i inne dzieła, do których Pan Bóg powołuje

 

W dawnym budynku PZU znajduje się prawie dwa razy większa sala głoszeń niż w klasztorze, spore piwnice, wiele małych pomieszczeń i co najmniej kilkanaście miejsc noclegowych.


Rok temu wystawiono ten dom na sprzedaż za 1 milion złotych. Później za 820 tys., później za 720 tys. Obecnie od pół roku nie ma oferty cenowej, ale założyciele dowiedzieli się, że byłaby szansa kupić budynek nawet za 500 tys. zł.

Jak zapewniają zacheuszowi założyciele, jest to ogromna suma dla jednego człowieka, ale dla 1000 osób to już „tylko” 500 zł, a dla 5000 osób to już tylko 100 zł. 

 

Jeśli pragniesz pomóc w stworzeniu miejsca, gdzie można stale uwielbiać Boga, to wpłat należy dokonywać na konto: 68 1050 1083 1000 0090 3074 9783 z dopiskiem "NA DOM WSPÓLNOTY".

 

SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE