Młodzi bohaterzy
Młodzi bohaterzy
Data: 2017-02-26

Ministranci to grupa parafialna, od której wielu dużo wymaga. Często jednak bywa, że nikt z nas, opiekunów nie troszczy się o rozwój, którego potrzebują. Nie chodzi o to, aby wpisywać plusy i minusy za ich zachowanie, ale o należne zapewnienie tym młodym chłopcom rozwoju duchowego, psychicznego i moralnego. W dzisiejszym świecie jest to dla nich bardzo ważne.

Dlatego też zrodził mi się pomysł, aby jako opiekun zorganizować im warsztaty psychologiczne i rozwojowe. Warsztaty będę miały trzy etapy. Pierwszy odbył się 25 lutego.

Tematem przewodnim pierwszego spotkania było słowo "bohater". Chodziło o to, aby wskazać naszym ministrantom, jak bardzo ważną rolę odgrywają w swoim środowisku i świecie, oraz że każdy z nich jest bohaterem, który dąży do zjednoczenia z bohaterem-Jezusem. Podczas pierwszego spotkaniu chodziło też o pokazanie im, że funkcjonują w grupie LSO nie w pojedynkę, lecz jako współpracująca ze sobą wspólnota.

Przed nami jeszcze dwa spotkania - warsztaty. Poprowadzi je młode małżeństwo, które posiada odpowiednie wykształcenie i znakomicie komunikuje się z młodymi ludźmi.

Jednak warsztaty w naszej grupie LSO to nie wszystko - grupa bowiem, podejmuje szereg różnorakich działań i spotkań.

 

br. Savio Bażan,

opiekun grupy LSO przy klasztorze i parafii w Bytomiu