Nowi pasterze parafii
Nowi pasterze parafii
Data: 2017-09-22

W czwartek, 21 września 2017 roku metropolita katowicki abp Wiktor Skworc mianował nowych proboszczów, którzy dotąd byli administratorami parafii. Wśród nowych proboszczów są bracia, pochodzący z naszej prowincji zakonnej: o. Mateusz Smolarczyk (Rybnik), o. Oktawiusz Lamorski (Chorzów), o. Serafin Sputek (Stare Panewniki) oraz o. Ernest Ogar (Rybnik-Zamysłów).

 

- Dostrzegam coraz to nowe rzeczy, których się wcześniej nie widziało. Jest to łaska. Nie tylko ja uczę się parafii, ale też parafia uczy się nowego proboszcza - mówił o. Oktawiusz Lamorski OFM z Chorzowa - Klimzowca.

 

 O powstającej inicjatywie Dzieci Bożych opowiadał o. Ernest Ogar OFM posługujący w Rybniku-Zamysłowie. - Pojawiają się też nowe wspólnoty dorosłych. Rozwija się kult Matki Bożej Szensztackiej

 

- Dziękuję wam za słowo, które powiedzieliście o waszych parafiach. To jest świadectwo, które dajecie - powiedział na zakończenie spotkania metropolita katowicki. Abp Skworc odniósł się także do realizowanego w parafiach programu duszpasterskiego.

 

- Dziękuję za to, że budowaliście w ostatnim roku świadomość chrzcielną, dziękuję za to, że w tym roku budujecie świadomość tego, że działa w nas Duch Święty (...) - mówił. Poruszając zagadnienie grup parafialnych, zwrócił uwagę na "całą armię modlących się w parafiach". - Jest Żywy Różaniec, bardzo cieszymy się tym, że oni są w parafiach...

 

Hierarcha zachęcał także do tego, aby w pracy duszpasterskiej realizować uchwały niedawno zakończonego II Synodu Archidiecezji Katowickiej.

 

 

 

 

 

 

 

źródło: katowice.gosc.pl

fot. katowice.gosc.pl/foto