Podium dla naszych!
Data: 2018-04-18

W dniach 9 - 13 kwietnia we włoskich miastach Loreto i Recanati odbyły się Mistrzostwa Europy biskupów, księży i diakonów w tenisie ziemnym.

W zawodach udział wzięło 40 uczestników. Naszą prowincję reprezentowali: o. Florentyn Muszyński OFM i o. Daniel Waszek OFM. O. Daniel Waszek, po zdobyciu w 2016 r. mistrzostwa świata księży w grze singlowej w kategorii open, w Loreto zdobył mistrzostwo Europy księży, wygrywając również kategorię open. W grze podwójnej zajął drugie miejsce, podobnie jak podczas mistrzostw świata.

O. Florentyn Muszyński w Loreto zajął trzecie miejsce w kategorii +45 lat, a w błyskawicznym turnieju pocieszenia drugie. Oprócz zmagań sportowych zawodnicy mieli okazję do modlitwy w sanktuarium Świętego Domku w Loreto, gdzie uczestniczyli we Mszy Św. i wieczornej adoracji.