Rekolekcje dla Proboszczów
Rekolekcje dla Proboszczów
Data: 2021-10-25

Od 18 do 22 października po raz kolejny odbyły się coroczne rekolekcje dla proboszczów naszej Prowincji Zakonnej. Tegoroczne spotkanie miało miejsce w Lubaczowie k. Tuchowa w domu rekolekcyjnym "Tabor". W rekolekcjach wzięło udział ośmiu proboszczów i jeden ojciec posługujący poza parafią. Przewodnikiem duchowym był o. Stanisław Janiga- redemptorysta.

Przez całe rekolekcje uczestnicy pochylali się nad tajemnicą kapłaństwa i umiłowania winnicy Pana, do której zostali wezwani, a którą jest każda parafia. Podczas głoszonych nauk rekolekcyjnych ojciec Stanisław nawiązywał do pięknej ikony przedstawiającej relacje Trójcy Przenajświętszej, którą mogliśmy kontemplować przez cały czas w kaplicy.

Czas rekolekcji, to czas zatrzymania się i  podsumowania minionego roku, a także nabierania nowych sił do dalszej posługi. Oprócz konferencji, wspólnej Eucharystii i modlitw, był też czas na zawiązanie braterskiej wspólnoty i podzielenie się swoimi doświadczeniami życia w parafii.

Pragniemy podziękować Panu Bogu za ten czas łaski, za piękną pogodę, która przyczyniła się do lepszego przeżycia tego czasu. Dziękujemy ojcu rekolekcjoniście za wzbogacające Słowo i świadectwo życia. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do ojca Emila – prowincjalnego animatora duszpasterstwa parafialnego za zorganizowanie rekolekcji oraz do wszystkich braci, dziękując za obecność, modlitwę i braterstwo.