Wiadomości z Afryki
Wiadomości z Afryki
Data: 2020-12-19

Pokój Wam!
To smutne, że robiąc bilans roku, który powoli dobiega końca, pierwsze co się ciśnie na myśl to liczby ilu zakażonych, ilu martwych, ile jeszcze?
W sercu Afryki mamy to szczęście, że wirus nie znalazł odpowiednich warunków rozwoju, jednak ze względów bezpieczeństwa mimo wszystko trzeba było zamknąć na jakiś czas szkoły i kościoły.
Dla nas rok 2020, był rokiem wielkich wydarzeń ponieważ świętujemy 30-lecie przybycia Braci Mniejszych do Środkowej Afryki, bp. Zbigniewa, Kordiana, Barnaby i innych.
Właśnie w trzeciej dekadzie pobytu franciszkanów w RŚA wysłaliśmy na wyższe studia do Rzymu brata Martiala, pierwszego współbrata rodem z Bangui.
Także w tym roku pierwszego listopada w Rafaï, miały miejsce pierwsze święcenia kapłańskie franciszkanina, brata Oscata, który będzie pracował jako wikary w parafii o. Symeona.
Odświeżyliśmy też statuty naszej fundacji, żeby dalszy rozwój naszego zakonu na tej szerokości geograficznej był jak najbardziej owocny i służył Panu Bogu i ludziom.
Co dalej? Zobaczymy. Trzydzieści lat temu nasza prowincja w Polsce wysłała pierwszych braci do RŚA, może przyszedł czas byśmy zaczęli wysyłać Środkowoafrykańczyków do Polski.
Czas pokaże, póki co pozdrawiam Was serdecznie, dziękuję za wszelkie wsparcie i życzę Wam Bożego Narodzenia w Waszych sercach!
brat Hieronim