Reguła i życie braci mniejszych polega na zachowywaniu świętej Ewangelii Pana naszego Jezusa Chrystusa przez życie w posłuszeństwie, bez własności i w czystości.

Zarząd prowincji
Zarząd prowincji

 

Minister prowincjalny

Wikariusz i ekonom prowincjalny

o. Antonin Brząkalik
wybrany na Kapitule Prowincjalnej 1 maja 2013 roku
ul. Panewnicka 76
40-760 Katowice-Panewniki
+48 32 2521897

o. Dymitr Żeglin
wybrany na Kapitule Prowincjalnej 1 maja 2013 roku
ul. Panewnicka 76
40-760 Katowice-Panewniki
+48 32 2023546

 

Definitorzy prowincji

o. Ezdrasz Biesok
ul. Panewnicka 76
40-760 Katowice-Panewniki
+48 32 2526870
o. August Smyczek
ul. Panewnicka 76
40-760 Katowice-Panewniki
tel./fax +48 32 2526805

o. Olgierd Paszkiewicz

ul. Panewnicka 76

60-760 Katowice-Panewniki

 

 

 o. Józef Czura

ul. Klasztorna 2

Karolinki-Goruszki
63-910 Miejska-Górka

tel.: +48 65 5474435

o. Wit Chlondowski
ul. Szersznika 3
43-400 Cieszyn
+48 33 8524357

 

Sekretarz prowincji

o. Bonawentura Krzemień
Kuria Prowincjalna Franciszkanów
ul. Panewnicka 76
40-760 Katowice-Panewniki
+48 32 2525351
kuria@panewniki.pl

 

Poprzedni prowincjałowie

26. o. Ezdrasz Biesok (2004-2013)
25. o. Józef Czura (1998-2004)
24. o. Damian Szojda (1991-1998)
23. o. Hipolit Lipiński (1989-1991)
22. o. Joachim Mazurek (1983-1989)
21. o. Damian Szojda (1973-1983)
20. o. Bernardyn Grzyśka (1968–1973)
19. o. Teofil Zawieja (1956–1968)
18. o. Tytus Semkło (1950–1956)
17. o. Bernardyn Grzyśka – wikariusz prow. (1940–1945)
16. o. Antoni Galikowski (1938–1950)
15. o. Michał Porada (1935–1938)
14. o. Augustyn Gabor (1932–1935)
13. o. Augustyn Gabor – wikariusz prow. (1931–1932)
12. o. Ludwik Kasperczyk (1929–1931)
11. o. Wilhelm Rogosz – komisarz prow. (1926–1929)
10. o. Kolumban Sobota – komisarz prow. (1923–1926)
9. o. Zygmunt Janicki – komisarz prow. (1914–1923)
8. o. Joachim Maciejczyk – komisarz prow. (1913–1914)
7. o. Anastazy Szpręga – komisarz prow. (1890–1911)
6. o. Rogeriusz Binkowski (1873–1890)
5. o. Onufry Laskowski (1870–1873)
4. o. Justus Waśniewski (1864–1870)
3. o. Konrad Pokojski (1861–1864)
2. o. Onufry Laskowski (1858–1861)
1. o. Pacyfik Bydłowski (1855–1858)

Poprzedni wikariusze

25. o. Antonin Brząkalik (2004-2013)
24. o. Bonawentura Krzemień (1998-2004)
23. o. Hieronim Dłubis (1996–1998)
22. o. Antoni Goehlman (1992–1996)
21. o. Hieronim Dłubis (1989–1992)
20. o. Hipolit Lipiński (1983–1989)
19. o. Joachim Mazurek (1980–1983)
18. o. Bazyli Machalica (1974–1980)
17. o. Joachim Mazurek (1973–1974)
16. o. Damian Szojda (1968–1973)
15. o. Tytus Semkło – kustosz (1956–1968)
14. o. Józef Zając – kustosz (1950–1956)
13. o. Antoni Galikowski – kustosz (1950–1950)
12. o. Józef Zając – kustosz (1948–1950)
11. o. Kolumban Sobota – kustosz (1938–1948)
10. o. Augustyn Gabor – kustosz (1935–1938)
9. o. Antoni Galikowski – kustosz (1932–1935)
8. o. Wilhelm Rogosz – kustosz (1929–1932)
7. o. Onufry Laskowski - kustosz (1873–1875)
6. o. Justus Waśniewski - kustosz (1870–1873)
5. o. Gorgoniusz Sulej - kustosz (1867–1870)
4. o. Pacyfik Bydłowski - kustosz (1864–1867)
3. o. Onufry Laskowski - kustosz (1861–1864)
2. o. Pacyfik Bydłowski - kustosz (1858–1861)
1. o. Onufry Laskowski - kustosz (1855–1858)

Poprzedni definitorzy

35. (2013-2016) o. Ezdrasz Biesok, br. Konrad Zastawny, o. Wit Chlondowski, o. Witosław Sztyk (do 2015), o. Filip Kahlert

 

34. (2010-2013) o. Józef Czura, o. Manfred Gruber, o. Filip Kahlert, o. Lucjusz Wójtowicz, o. Dymitr Żeglin

 

33. (2007–2010) o. Józef Czura, o. Manfred Gruber, o. Filip Kahlert, o. Sergiusz Bałdyga (do IX 2009), o. Ksawery Majewski

 

32. (2004–2007) o. Józef Czura, o. Manfred Gruber, o. Dymitr Żeglin, o. Terencjan Wawrzonkowski, o. Sergiusz Bałdyga

 

31. (2001–2004) br. Ananiasz Jaskólski, o. Antonin Brząkalik, o. August Smyczek, o. Dymitr Żeglin, o. Ezdrasz Biesok

 

30. (1998–2001) br. Ananiasz Jaskólski, o. Antonin Brząkalik, o. August Smyczek, o. Damian Szojda, o. Tacjan Wójciak

 

29. (1995–1998) br. Bronisław Kawecki (1995), br. Maksencjusz Krah (od 1996), o. Hieronim Dłubis (do 1996), o. Józef Czura (od 1996), o. Jeremiasz Franczak, o. Klemens Waśkowski, o. Marian Jankowski

 

28. (1992–1995) br. Dominik Załucki, o. Hieronim Dłubis, o. Jeremiasz Franczak, o. Marian Jankowski, o. Wenanty Zubert

 

27. (1989–1992) o. Bonawentura Krzemień, br. Dominik Załucki, o. Marian Jankowski, o. Sylwester Haśnik, o. Wenanty Zubert

 

26. (1986–1989) o. Antoni Goehlman, o. Bazyli Machalica, br. Dominik Załucki, o. Ludwik Nowicki, o. Wenanty Zubert

 

25. (1983–1986) o. Emilian Borucki, o. Hieronim Dłubis, o. Ludwik Nowicki, o. Modest Wieczorek, br. Władysław Lipiński (1983), br. Atanazy Pruski (od 1984)

 

24. (1980–1983) o. Gaudenty Kustusz, o. Hieronim Dłubis, o. Hipolit Lipiński, o. Juliusz Rydlewski, o. Modest Wieczorek

 

23. (1977–1980) o. Damascen Janosz, o. Hieronim Dłubis, o. Hipolit Lipiński, o. Juliusz Rydlewski

 

22. (1974–1977) o. Damascen Janosz, o. Joachim Mazurek, o. Juliusz Rydlewski, o. Marek Pielok

 

21. (1971–1974) o. Bazyli Machalica, o. Serafin Niedbała, o. Tadeusz Goj, o. Joachim Mazurek (do 1973), o. Marek Pielok (od 1973)

 

20. (1968–1971) o. Alojzy Jański, o. Joachim Mazurek, o. Korneliusz Czech, o. Sylwester Swaczyna (do 1970), o. Bazyli Machalica (od 1970)

 

19. (1965–1968) o. Benedykt Niemiec, o. Damascen Janosz, o. Hugolin Pieprzyk, o. Justyn Widuch

 

18. (1962–1965) o. Benedykt Niemiec, o. Bernardyn Grzyśka, o. Damascen Janosz, o. Elzeary Tatarczyk

 

17. (1959–1962) o. Alojzy Jański, o. Józef Zając, o. Makary Żogała, o. Romuald Warzecha

 

16. (1956–1959) o. Ferdynand Perz, o. Makary Żogała, o. Romuald Warzecha, o. Chryzostom Kurek (do 1957), o. Bernardyn Grzyśka (od 1957)

 

15. (1953–1956) o. Damascen Janosz, o. Daniel Michalski, o. Ferdynand Perz, o. Idzi Tic

 

14. (1950–1953) o. Ansgary Malina, o. Damascen Janosz, o. Norbert Chudoba, o. Józef Zając (1950), o. Stefan Hawlicki (od 1950)

 

13. (1938–1950) o. Ansgary Malina, o. Michał Porada (do 1947), o. Romuald Warzecha (od 1947), o. Benedykt Kolon (do 1940), o. Józef Zając (do 1940 i od 1945 do 1948), o. Beda Szczygieł (od 1940), o. Norbert Chudoba (od 1948)

 

12. (1935–1938) o. Antoni Galikowski, o. Barnaba Stokowy, o. Edward Frankiewicz, o. Karol Bik

 

11. (1932–1935) o. Bernard Jański, o. Grzegorz Moczygęba, o. Kolumban Sobota, o. Michał Porada

 

10. (1929–1932) o. Bonawentura Cichoń, o. Benedykt Kolon, o. Michał Porada, o. Augustyn Gabor (do 1931), o. Antoni Galikowski (od 1931)

 

9. (1926–1929) (jako radni) o. Kolumban Sobota, o. Ludwik Kasperczyk, o. Michał Porada, o. Karol Bik (do 1928), o. Antoni Galikowski (od 1928)

 

8. (1923–1926) (jako radni) o. Augustyn Gabor, o. Karol Bik, o. Ludwik Kasperczyk, o. Wilhelm Rogosz

 

7. (1873–1875) o. Justus Waśniewski, o. Tyburcjusz Gawroński, o. Leon Przybylski, o. Augustyn Wadzyński

 

6. (1870–1873) o. Rogeriusz Binkowski, o. Urban Raszkiewicz, o. Konrad Pokojski, o. Pacyfik Bydłowski

 

5. (1867–1870) o. Leon Przybylski, o. Onufry Laskowski, o. Jozafat Wałuń, o. Pacyfik Bydłowski

 

4. (1864–1867) o. Konrad Pokojski, o. Jakub Kałczyński, o. Gorgoniusz Sulej, o. Onufry Laskowski

 

3. (1861–1864) o. Pacyfik Bydłowski, o. Justus Waśniewski, o. Tyburcjusz Gawroński, o. Urban Raszkiewicz

 

2. (1858–1861) o. Bernard Ilkowski, o. Konrad Pokojski, o. Jakub Kałczyński, o. Narcyz Piórkowski

 

1. (1855–1858) o. Tomasz Korpaczewski, o. Konrad Pokojski, o. Wawrzyniec Zakrzewski († 1856), o. Jakub Kałczyński, o. Bernard Ilkowski (od 1856)

Poprzedni sekretarze prowincji

16. o. Norbert Kubica (2002–2004)
15. o. Honoriusz Glensk (2001–2002)
14. o. Hieronim Dłubis (1985–2001)
13. o. Makary Żogała (1962–1985)
12. o. Hugolin Pieprzyk (1956–1962)
11. o. Makary Żogała (1950–1956)
10. o. Chryzostom Kurek (1945–1950)
9. o. Michał Porada (1940–1945)
8. o. Bernardyn Grzyśka (1935–1940)
7. o. Michał Porada (1929–1935)
6. o. Ludwik Kasperczyk (1923–1929)
5. o. Augustyn Wadzyński (1873–1875)
4. o. Rogeriusz Binkowski (1867–1873)
3. o. Urban Raszkiewicz (1861–1867)
2. o. Jakub Kałczyński (1858–1861)
1. o. Konrad Pokojski (1855–1858)