Liturgiczna Służba Ołtarza z Kobylina  wicemistrzem Polski w piłkę halową
Liturgiczna Służba Ołtarza z Kobylina wicemistrzem Polski w piłkę halową
Data: 2023-07-10

Pod koniec czerwca w Gnieźnie odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski w piłkę halowa o puchar KnC ( czasopismo LSO ). Naszą Prowincję zakonną Wniebowzięcia NMP reprezentowała wspólnota ministrancka z Kobylina.

 

Ministranci z Kobylina już piaty raz uczestniczyli w tym wielkim wydarzeniu sportowym ( do tej pory reprezentowali diecezje kaliską).

 

W ich kategorii wiekowej uczestniczyło 42 najlepsze drużyny z całej Polski. Dzielimy się wielka radością iż już po raz DRUGI ministranci z Kobylina ZDOBYLI TYTUŁ WICE MISTRZA POLSKI.  Pierwszy dzień rozgrywek był bardzo trudny, po ciężkich walkach udało się wyjść z grupy z drugiego miejsca. Następny dzień po wielu rozmowach, mobilizacji i chęci podjęcia walki okazał się bardzo owocny. Chłopaki od pierwszych meczy fazy PUCHAROWEJ, grali na wysokim poziomie: wygrane 6:0, 3:1 i 6:1 pokazywały, że pierwszy dzień to tylko chwilowe osłabienie. Chłopaki dotarli do FINAŁU, gdzie zmierzyli się z obrońcami tytułu , drużyną z Archidiecezji Krakowskiej. Mecz zakończył się zwycięstwem naszych rywali. My i tak jesteśmy Bogu wdzięczni za Jego pomoc i błogosławieństwo oraz za to, że z Jego pomocą zdobyliśmy tytuł WICE MISTRZA POLSKI 2023.

 

Ministranci zostali przywitani w bardzo Uroczysty sposób. Na wjeździe do Kobylina czekały na nich dwa radiowozy strażackie, które eskortowały busa z wice mistrzami, na parkingu oczekiwali parafianie, którzy z muzyka w tle, fajerwerkami i konfetti przywitali nasza wspólnotę ministrancką.

 

br. Masseo Senczek OFM