Zrzutka na nowe okna do klasztoru prowincjalnego
Zrzutka na nowe okna do klasztoru prowincjalnego
Data: 2023-04-04

Były sobie okna dwa, aż tu nagle grzyb i rdza...bieda trwa! 

 

A tak na serio, to okien do wymiany jest aż 54 z 79. Wymiana starych okien w panewnickim klasztorze, które doczekały się już dziewięćdziesiątych urodzin, to już pilna konieczność. Pierwszy etap wymiany zniszczonych i starych okien mamy za sobą. Potrzebna jest wymian okien, by zadbać nie tylko o ciepło mieszkańców klasztoru, ale przede wszystkim, by nie zmarnować energii i zaoszczędzić na opale. Teraz czeka nas 2. etap prac wymiany stolarki okiennej. 

 

Jeśli masz możliwość, to prosimy o wsparcie tego przedsięwzięcia. Wszystkie praca są prowadzone pod fachową opieką konserwatora zabytków, a firma produkująca okna cieszy się renomą na rynku okien drewnianych. Korzyści wynikające z wymiany okien na nowe, oczywiście drewniane, z odpowiednimi szybami i jednocześnie zachowującymi styl budynku są bardzo wymierne, stąd nasza gorąca i pokorna prośba: pomóż nam! 

 

Św. Franciszek z Asyżu jako patron ekologów ucieszyłby się z Twojego zaangażowania, a my jako jego naśladowcy, ucieszymy się jeszcze bardziej, jeśli uda nam się wspólnie zrealizować to zadanie.

 

Bracia Mniejsi z Panewnik